Razem dla naszego środowiska 

Aktualności

Umowa klimatyczna COP21

SUEZ z ogromnym zadowoleniem wita historyczną umowę klimatyczną z Paryża, która będzie prawdziwą trampoliną do niskoemisyjnego modelu rozwoju gospodarczego.

Ambitny plan zakłada „utrzymanie wzrostu globalnych średnich temperatur na poziomie znacznie mniejszym niż o 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej i kontynuowanie wysiłków na rzecz ograniczenia wzrostu temperatur o 1,5 stopnia”. Solidna umowa zapewni przejrzystość "w budowaniu wzajemnego zaufania oraz promowaniu skutecznego wdrożenia ustalonych założeń". Podpisany dokument wyraźnie określa także mechanizmy zaplanowanego finansowania, obejmujące od roku 2020 budżet 100 mld dolarów rocznie, pochodzących z funduszy prywatnych i publicznych.

SUEZ mocno angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi, m.in. poprzez:
• zaplanowanie i realizację 12 zobowiązań klimatycznych, rozłożonych w czasie do 2020 i 2030 r., które będą weryfikowane przez podmioty zewnętrzne, a ich wyniki publikowane co roku
• przyjęcie wewnętrznych opłat emisyjnych za emisję CO2, będącą wynikiem stosowania technologii związanych z wodą i odpadami
• wzmocnienie współpracy, w szczególności w celu wspierania zasobów wodnych. Idąc w tym kierunku, SUEZ utworzył Business Alliance dla Zasobów Wodnych i Zmian Klimatycznych, jednocząc do tej pory ponad 30 firm i 9 organizacji w dążeniu do zapewnienia trwałej dostępności zasobów.

"Umowa z Paryża zapewnia jasne i solidne ramy, pozwalające na kontynuowanie prowadzonej strategii łagodzenia zmian klimatycznych i realizację Odpowiedzialnego Modelu Gospodarki Obiegowej. Bardziej niż kiedykolwiek, jako SUEZ, angażujemy się i zobowiązujemy do stosowania naszej strategii związanej z zapewnieniem zrównoważonego zarządzania zasobami. Będziemy także obecni w Maroku podczas COP22” - potwierdza Jean-Louis Chaussade, dyrektor generalny SUEZ.

zamów kontener formularz kontaktowy informacje dla mieszkańców