Razem dla naszego środowiska 

Aktualności

Grupa SUEZ partnerem warszawskiej Dzielnicy Ursynów podczas V edycji konkursu „Ursynowska EkoLiga”.

W styczniu 2016 roku rozpoczęła się kolejna edycja, organizowanego przez Dzielnicę konkursu „Ursynowska EkoLiga”, skierowanego do szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej wśród uczniów i  upowszechnianie informacji o znaczeniu segregacji odpadów dla ochrony środowiska. Partnerami Dzielnicy została SITA Polska należąca do międzynarodowej Grupy SUEZ oraz Stowarzyszenie EKON.  

W trakcie całego wydarzenia odbędą się cztery zbiórki surowców wtórnych. W każdej ze szkół, w określonym dniu, odbierane są surowce przyniesione przez uczniów i ich rodziców: papier oraz szkło. Już pierwsza zbiórka, która odbyła się w dniach 20-29 stycznia 2016 r. pokazała, że uczniowie poważnie potraktowali rywalizację. W jednej ze szkół biorących udział w projekcie, podczas jednego dnia, tonaż zebranej makulatury przekroczył 3 tony. W sumie, podczas zbiórek w styczniu i w lutym, zebrano już ponad 26 t. surowców wtórnych, głównie makulatury. 

Cieszę się, że ursynowska młodzież po raz kolejny będzie prowadziła zbiórki surowców wtórnych. Edukacja ekologiczna jest bardzo istotna i kształtuje postawy młodzieży na całe życie. Dzielnica Ursynów wspiera wszelkie inicjatywy w tym zakresie, a wydarzenie realizowane wspólnie z SITA po raz piąty na stałe już wpisało się w kalendarz wydarzeń ekologicznych” - podkreśla Burmistrz Robert Kempa.

Konkurs potrwa do czerwca 2016 r. i zostanie rozstrzygnięty w podziale na dwie ligi – szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych, w dwóch kategoriach – indywidualnej i klasowej. Oprócz nagród rzeczowych, zwycięska szkoła otrzyma nagrodę dodatkową. SITA Polska przeprowadzi dla jej uczniów spotkania edukacyjne dotyczące recyklingu, segregacji odpadów oraz zasad bezpieczeństwa związanych z obecnością śmieciarek na ursynowskich osiedlach.

SITA Polska jest odpowiedzialna za odbiór surowców wtórnych zebranych w każdej ze szkół biorących udział w konkursie „Ursynowska EkoLiga” oraz zagospodarowanie tych surowców zgodnie z obowiązującą Umową, podpisaną z m.st. Warszawą. 

EkoLiga1   Plakat   EkoLiga          

zamów kontener formularz kontaktowy informacje dla mieszkańców