Razem dla naszego środowiska 

Aktualności

SITA PARTNEREM KONGRESU REGIONÓW W ŚWIDNICY 2013

Już po raz trzeci SITA jest partnerem Kongresu Regionów w Świdnicy, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-13 czerwca.

Kongres Regionów to spotkanie samorządów z przedsiębiorcami pod hasłem: „Samodzielność a efektywność. Samorząd jako wspólnota mieszkańców”. Organizatorami wydarzenia są wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i miasto Świdnica.

Podczas Kongresu odbędzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych oraz sesji plenarnych. Zaplanowano liczne imprezy towarzyszące oraz wystawę, podczas której firmy z całego kraju zaprezentują swoją ofertę skierowaną do jednostek samorządu terytorialnego. Wręczane będą również nagrody w prestiżowych rankingach samorządowych.

W ramach tegorocznego programu, SITA organizuje panel dyskusyjny pt. „Największy projekt PPP w gospodarce odpadami - spalarnia w Poznaniu”. Panel ten został przez organizatorów zaplanowany na 12 czerwca (środa) na godzinę 10:55 w Muzeum świdnickim, Rynek 7. 

Będziemy mówili o doświadczeniach zdobytych w trakcie procedury przetargowej na realizację ITPOK dla Poznania. W ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, w formule „Zaprojektuj, Wybuduj, Finansuj, Zarządzaj” powstanie nowoczesna instalacja, w której rocznie będzie przetwarzane 210 tys. ton odpadów komunalnych. Finansowanie inwestycji będzie pochodziło w 100% od wybranego w wyniku przetargu partnera prywatnego - SITA Zielona Energia. Inwestor zaprojektuje i wybuduje spalarnię, a potem przez 25 lat będzie zapewniał jej sprawne funkcjonowanie. Ta inwestycja, jako projekt pionierski realizowany w oparciu o PPP, przeciera szlaki dla kolejnych inwestycji tego typu w Polsce.

więcej >>

Więcej informacji na: kongresregionow.pl

Program Kongresu

zamów kontener formularz kontaktowy informacje dla mieszkańców